Ile trwa pozycjonowanie strony?

Ile trwa pozycjonowanie strony?

Pytanie o to kiedy pojawią się pierwsze efekty pozycjonowania, jest całkowicie zrozumiałe. Jest ono zadawane przy każdej rozmowie z nowym klientem, na temat warunków wykonywania działań z zakresu pozycjonowania. Jednak odpowiedź na tego typu pytanie nie jest jednoznaczna, wpływa na nią wiele czynników, często bardzo osobliwych. Postaramy się nieco przybliżyć temat tego ile może potrać pozycjonowanie strony.

Ocena witryny przez Google

Tak naprawdę karty rozdaje wujek Google, ponieważ to roboty wyszukiwarki sprawdzają strony i sklepy internetowe i oceniają ich jakość, treść, unikatowość, ilość wystąpień słów kluczowych czy też ilość linków wychodzących. Ważne jest to, by pokazać Google, że strona jest na bieżąco aktualizowana i udoskonalana pod kątem zasad SEO, wtedy możemy liczyć na to, że wyszukiwarka doceni działania – roboty będą częściej odwiedzać stronę internetową, będzie ona na bieżąco indeksowana, co może skutkować wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania.

Czynniki wpływające na pozycjonowanie

Każda branża jest inna, dlatego nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to „Ile trwa pozycjonowanie strony?”. Oto kilka czynników, które znacząco wpływają na to jak szybko pojawią się pierwsze efekty pozycjonowania:

To są tylko fundamentalne czynniki wpływające na pozycjonowanie, każda strona jest inna i w trakcie pozycjonowania może okazać się, że coś stoi na przeszkodzie lub pomaga w pozycjonowaniu. Tak naprawdę pozycjonowanie jest bardzo indywidualną usługą.

Kiedy można zobaczyć efekty pozycjonowania?

Właściwie po pierwszej optymalizacji zobaczymy, że strona zacznie pojawiać się w wynikach wyszukiwania, a frazy bardziej rozbudowane mają szansę znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania. Jednak to dopiero początek pracy, tak naprawdę każdy kto zna chociaż podstawy pozycjonowania powie, że pół roku jest czasem od którego można wymagać już pojawienia się wyników w TOP10 – każda firma która obiecuje efekty po miesiącu, prawdopodobnie nie bierze pod uwagę wytycznych Google i działa niezgodnie z jego zasadami, co może i skutkuje szybszymi pozycjami, jednak nie trwałymi. Kiedy Google zauważy nieuczciwe zagrywki może ukarać stronę na dobre, przez co stracimy domenę i trzeba będzie wszystko zaczynać od początku na nowym adresie internetowym.

Kiedy już osiągniesz wysokie pozycje, nie możesz zaprzestać działań pozycjonowania. Konkurencja nie śpi, może się okazać że ich działania z zakresu SEO/SEM wyprą twoją stronę w bardzo szybkim czasie. Efekty pozycjonowania należy podtrzymywać, mniej intensywnymi działaniami, jednak bez tego możemy stracić kilka miesięcy pracy.

Jesteś zainteresowany pozycjonowaniem?

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – gwarantujemy, że pozycjonowanie z NetFortis, przyniesie wymierne korzyści Twojej firmie :)

firma pozycjonującaPanel klienta